‘’3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ’’ ETKİNLİKLERİMİZ


‘’3 Aralık Dünya Engelliler Günü’’ etkinlikleri çerçevesinde Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreni düzenlendi. Törene; İl Müdür V. Harun HAZIR, İl Müdür Yardımcımız Gündüz BAĞCI, İl Müdür Yardımcısı V. Feride AKKOL, Engelli Dernekleri, STK’lar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program engelli derneklerinin çelenk sunması ile devam etti. Engelli halk oyunları ekibinin sergiledikleri gösteriler büyük alkış topladı. Günün anlam ve önemine ilişkin yapılan konuşmanın ardından program son buldu.

Törenin ardından İl Müdürlüğümüz tarafından Deniz Polis Evi’nde, engellilerimizin, ailelerinin ve Çanakkale Valimiz Sayın Orhan TAVLI’ nın katılımlarıyla yemek programı düzenledi. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün farkındalık oluşturmasına yönelik olarak İl Müdür V. Harun HAZIR ve Valimiz Sayın Orhan TAVLI birer konuşma gerçekleştirdiler. Programda, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından İşitme Engellilere yönelik “Bizim Eller Kuran Okuyor ve Dini Bilgiler”  yarışmasında birinci olup umre ödülü kazanan İşitme Engelli Zehra KAVAK’a ödülünü İl Müftü Yardımcısı Hamza YILDIRIM takdim etti.     

Yemek programından sonra, Hüseyin Akif Terzioğlu Şevkat Yuvası Vakfı tarafından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmletler İl Müdürlüğümüze hibe edilen, engellilerin ve engelli spor kulüplerinin katıldıkları iller arası müsabakalara ve sosyal ve kültürel faaliyetlerinin ulaşımlarında rahat seyahat edebilecekleri bir minibüs ve bir otobüs, Çanakkale Valiliği himayelerinde engellilerimizin hizmetine sunulması amacıyla Çanakkale Valimiz Sayın Orhan TAVLI, İl Müdür V. Harun HAZIR, engellilerimiz,aileleri, engelli spor kulüp ve derneklerimizin katılımlarıyla Çanakkale Valiliği önünde devir teslim töreniyle gerçekleşmiştir.
 


Sonraki Sayfa: BİZ BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ! İl Müdürümüz Ersin FIRAT’ın ‘’3 Aralık Dünya Engelliler Günü’’ Mesajı…

Önceki Sayfa : ‘’3 Aralık Dünya Engelliler Günü’’ Etkinlikleri Kapsamında Gestaş Personeline Engelli Yolcularla İletişim Temalı Eğitim Verildi.