BİZ BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ! İl Müdürümüz Ersin FIRAT’ın ‘’3 Aralık Dünya Engelliler Günü’’ Mesajı…

 
Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 03 Aralık günü, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına ve ihtiyaçlarına dikkat çekmek, farkındalık  oluşturmak ve empati kurabilme açısından önemli bir tarihtir

Bu anlamlı günde dünya ülkelerinde ve yurdumuzda başta Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız olmak üzere düzenlenen etkinliklerle, toplumda daha fazla bilinçlenme ve farkındalık  yaratılması amaçlanmıştır. Engelli vatandaşlarımızın erişilebilirliği, eğitim, istihdam, barınma, rehabilitasyon ve bakımının sağlanması, ailelerinin desteklenmesi, üreten bireyler olarak kendi kendilerine yeterli duruma gelmeleri, yaşam koşullarının iyileştirilmesi, en önemli hedeflerimiz arasındadır.

Bu noktada 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü “ENGELE ENGEL OL!” anlayışıyla, devleti ve milletiyle herkesi tüm engelleri aşmaya davet ediyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle engelli vatandaşlarımızın, her zaman mutlu ve huzurlu yaşadığı, toplumla kucaklaşarak her zaman yanlarında olduğumuzu hissettirdiğimiz sağlık dolu günler diliyorum.
 
Ersin FIRAT
Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürü
 


Sonraki Sayfa: 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü Kapsamındaki Etkinliklerimiz

Önceki Sayfa : ‘’3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ’’ ETKİNLİKLERİMİZ