İl Müdürümüz Ersin FIRAT’ın ‘’25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü’’ Mesajıdır25 Kasım; Birleşmiş Milletler’e üye birçok ülke ile birlikte Türkiye’de de ‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele Günü olarak benimsenmiştir.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız, Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü tarafından  “6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun” ve  “Kadına Yönelik Şiddet ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi”nde yer alan tedbirler göz önünde bulundurularak kadına yönelik şiddetin kabul edilemez olduğu inancıyla çalışmalarını kararlılıkla sürdürmektedir.

Bu önemli gün kapsamında; kadına yönelik şiddete karşı mücadelede farkındalık oluşturmak ve bu konuda sorumluluk almaya davet ederek 25 Kasım Pazar Günü saat 12:00’ de Çanakkale Golf Çay Bahçesinden başlayarak İl Müdürlüğümüz personeli başta olmak üzere hemşerilerimizin katılımıyla farkındalık yürüyüşü gerçekleştirilecektir.

Bu bağlamda; 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele Günü' nün dünyada ve ülkemizde kadına yönelik şiddetin önlenmesi, kadın haklarının korunması ve geliştirilmesi, toplumsal yaşamda kadının güçlendirilmesi, eşit hak, fırsat ve imkanlardan yararlanmasına katkı sağlayacak önlemlere ışık tutmasını temenni eder, sağlıklı huzurlu günler dilerim.

Ersin FIRAT
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü


Sonraki Sayfa: İl Müdürümüz Ersin FIRAT’ın ‘’24 Kasım Öğretmenler Günü’’ Mesajıdır

Önceki Sayfa : 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü Kapsamındaki Etkinliklerimiz